Kajakárske pádlo

5 položiek celkom
Profiplast K1 Ziwa kajakárske pádlo
Vodácky výpredaj
–24 %
od 44,40 €

Profiplast Ziwa je ľahké a funkčné pádlo vhodné na vodnú turistiku, tečúce vody, jazerá a rieky.

521/210
Profiplast Combi
Vodácky výpredaj
–19 %
od 77,20 €

Kombinované pádlo K1 alebo 2xC1 Profiplast Combi. Výborné rekreačné pádla na chaty, do kempu,...

373/155
Obal na kajakárske pádlo
35,30 €

Pohodlný vak na prenášanie kajakárskych pádiel.

83300/190
Obal na dve kajakárske pádla
Posledné kusy za túto cenu
35,70 €

Luxusný transparentný obal na dve kajakárske pádla s vnútornou polstrovanou prepážkou.

83200/190
hiko cover split obal na padlo
34,80 €

Ochranný obal na dvojdielne kajakárske pádlo ideálny na cesty. Dĺžky 120, 130 a 140 cm.

83412/CIE

Kajakárske pádlo začiatočník spozná tak, že má listy na oboch koncoch žrde. Dĺžku kajakárskeho pádla vyberáme podľa výšky jazdca, dĺžky lode a vody, teda typu použitia. Pre rekreačné účely na rovnej a mierne tečúcej vode odporúčame dlhšie pádla, s väčším listom, a dĺžkou po zápästie nad hlavu zdvihnutej ruky. Na divokú vodu voľte určite kratšie pádlo, s menším listom a dĺžkou. Na rodeo je vhodné ešte kratšie pádlo.
Základným materiálom je hliník (dural) v kombinácii s termoplastovými listami. Špičkové pádla pre športovcov, či extrémnych kajakárov sú vyrobené z kompozitných materiálov ako sklolaminát, carbon, kombinácie carbon-kevlaru, prepreg a ďalších materiálov, výstuží a vylepšení, ako napríklad vario spojka.

Vodácky návod, ako si správne vybrať kajakárske pádlo: Pádlo držte oboma rukami a zdvihnite nad hlavu, lakte musia držať 90° uhol, ramená sú rovnobežne s pádlom. Správne dlhé pádlo držíte 10 až 12 centimetrov od listov.

Okrem dĺžky, si pri kajakárskom pádla môžete zvoliť orientáciu pádla, prave alebo ľavé. Pravák drží pádlo pevnejšie v pravej ruke a źrď pretáča v ľavej. Ľaváci samozrejme naopak.
Uhol listov. Listy kajakárskeho pádla môžu zvierať uhol 0-90°. Pre rekreačné pádla odporúčame uhol 60°, skúsenejší jazdci si volia menšie uhly 45-30°, pre rodeo a figúry 30-0°. Výborným pomocníkom je vario spojka, ktorá umožňuje uhol meniť priamo na pádle.

Rady ako si vybrať pádlo berte len orientačne. Ak máte otázky, alebo nejasnosti, radi vám individuálne poradíme, pádla predvedieme, alebo testovacie pádla požičiame. Stačí nám zavolať, napísať, alebo nás navštíviť. Postaráme sa, aby ste si u nás vybrali správne pádlo!