Stand Up pádlo

SUP alebo Stand up pádla sa používajú pre tzv. stand up paddling, alebo paddlesurfing teda pre pohyb na sup doske. Pádlo vychádza z kanoistického, je dlhšie, list je kratší, jeho tvar je asymetrický, hore užší, v spodnej časti širší. SUP pádla sú obvykle vyrobené z plastu a duralu, ale môžu byť aj drevené a kompozitové, napríklad sklolaminát alebo karbón. Ak to myslíte so Stand up pádlovaním vážne, odporúčame ľahšie pádlo. Pri dlhšom výlete oceníte každý ušetrený gram :).

Ako vybrať dĺžku SUP pádla ? Postavte pádlo vertikálne vedľa seba listom nadol. Prsty vašej vzpriamenej ruky (pádlo je vyššie ako vy) by mali dokázať uchopiť hlavičku takmer vystretou rukou.
Ďruhý spôsob určenia dĺžky SUP pádla: Pádlo postavíme vertikálne vedľa seba hlavičkou nadol. U správne dlhého pádla, by miesto, kde končí žrď a začína list, malo byť vo výške vašich očí.

V prípade, že si Stand up pádlo neviete vybrať, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám pomôžeme s výberom, pádla predvedieme i požičiame. Stačí sa nám ozvať o ostatné sa postaráme!

 
 • Radiť podľa:
 • 2 položiek celkom

Stránka 1/1

 • Profiplast SUP LautAkciaTip
  20 hodnotení
  Profiplast Laut je obľúbené SUP pádlo za výbornú cenu, ktoré vám vydrží roky
  Dostupnosť:Skladom 6 ks
  Výrobca:Profiplast
  Záruka:2 roky
   (–17 %)
  €33
 • Profiplast SUP Flot
  10 hodnotení
  Profiplast Flot je SUP pádlo najvyššej kvality. Ľahké, pevné, špičkové pádlo na SUP za príjemnú...
  Dostupnosť:Do týždňa
  Výrobca:Profiplast
  Záruka:2 roky
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.