Paddleboardové pádlo

1 položiek celkom
Paddleboardové pádlo Profiplast Laut
Akcia Tip
–10 %
39,30 €

Profiplast Laut je obľúbené SUP pádlo za výbornú cenu, ktoré vám vydrží roky

516

Paddleboardové alebo SUP pádla sa používajú pre tzv. stand up paddling, alebo paddlesurfing teda pre pohyb na stand up doske. Pádlo vychádza z kanoistického, je dlhšie, list je kratší, jeho tvar je asymetrický, hore užší, v spodnej časti širší. Paddleboardové pádla sú obvykle vyrobené z kombinácie plast a dural, ale môžu byť aj drevené a kompozitové, napríklad sklolaminát alebo karbón. Ak to myslíte so Stand up pádlovaním vážne, odporúčame ľahšie pádlo. Pri dlhšom výlete oceníte každý ušetrený gram :).

Ako vybrať dĺžku SUP pádla ? Postavte pádlo vertikálne vedľa seba listom nadol. Prsty vašej vzpriamenej ruky (pádlo je vyššie ako vy) by mali dokázať uchopiť hlavičku takmer vystretou rukou.
Druhý spôsob určenia dĺžky stand up pádla: Pádlo postavíme vertikálne vedľa seba hlavičkou nadol. U správne dlhého pádla, by miesto, kde končí žrď a začína list, malo byť vo výške vašich očí.

V prípade, že si paddleboardové pádlo neviete vybrať, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám pomôžeme s výberom, pádla predvedieme i požičiame. Stačí sa nám ozvať o ostatné sa postaráme!