Kanoistické pádlo

4 položiek celkom
Detské pádlo Profiplast C1 Dere
Vodácky výpredaj
–20 %
od 30,80 €

Profiplast Dere je pádlo pre deti a mladéž určené na vodnú turistiku a rafting, s ktorým si vaše...

530/ZLT2
Profiplast C1 Slalom
Vodácky výpredaj
–28 %
od 30,80 €

Profiplast Slalom jednoduché, kanoistické pádlo za zvýhodnenú cenu, ideálne na rekreáciu na...

221/CIE3
Profiplast Combi
Vodácky výpredaj
–19 %
od 77,20 €

Kombinované pádlo K1 alebo 2xC1 Profiplast Combi. Výborné rekreačné pádla na chaty, do kempu,...

373/155
Plastová hlavička pádla
–11 %
4,40 €

Náhradná hlavička pádla Profiplast

583

Kanoistické pádla a pádla na rafting sú konštrukčne veľmi podobné. Obe sa skladajú z toch základných častí, listu, žrde a hlavičky (zakončenie pádla). Dĺžku pádla vyberáme podľa výšky postavy, typu lode a pocitu samotného vodáka. Na rekreačné účely, a výlety po rovnej, či mierne tečúcej vode je vhodné pádlo do výšky brady, maximálne po nos, s dlhým, úzkym, rovným listom. Na divokú vodu je vhodné kratšie pádlo, to by malo siahať pod rameno, list je krátší, širší a mierne prehnutý. Pádlo pre raftera môže byť dlhšie a s väčšou plochou listu ako klasické kanoistické. Základným materiálom je dural (hliník), hlavičky a listy sú z termoplastu. Ľahšie a pevnejšie materiály sú napríklad sklolaminát, carbon, prepreg a mnohé ďalšie. Najmä starší vodáci nedajú dopustiť na drevené pádla, ktoré sú príjemné do ruky, hrejú a majú svoju "dušu".

Vodácký návod ako si vybrať kanoistické pádlo: "postavte sa vzpriamene, pádlo oprite pred seba o zem a správne dlhé kanoistické pádlo vám siaha po bradu. Odchýlku do 5 cm menej skúsený vodák nepozná".

Všetky odporúčania ako si vybrať kanoistické pádlo berte orientačne. Dvaja rovnakí vodáci v rovnakej lodi, si len málokedy vyberú rovnaké pádlo. Ak máte záujem, radi vám individuálne poradíme, pádla predvedieme, alebo požičiame. Stačí sa nám ozvať, s predajom pádiel máme dlhoročné skúsenosti, určite od nás odídete spokojní!