Morský kajak pádlo

4 položiek celkom
Profiplast K1 Ziwa kajakárske pádlo
Vodácky výpredaj
–24 %
od 44,40 €

Profiplast Ziwa je ľahké a funkčné pádlo vhodné na vodnú turistiku, tečúce vody, jazerá a rieky.

521/210
Obal na kajakárske pádlo
35,30 €

Pohodlný vak na prenášanie kajakárskych pádiel.

83300/190
Obal na dve kajakárske pádla
Posledné kusy za túto cenu
35,70 €

Luxusný transparentný obal na dve kajakárske pádla s vnútornou polstrovanou prepážkou.

83200/190
hiko cover split obal na padlo
34,80 €

Ochranný obal na dvojdielne kajakárske pádlo ideálny na cesty. Dĺžky 120, 130 a 140 cm.

83412/CIE

Seakayakové pádla sú prispôsobené pre pádlovanie na morskom kajaku. V porovnaní s klasickým kajakárskym pádlom majú užšie a dlhšie listy, aby na otvorenej vode kde fúka vietor kládli menší odpor. Na výber sú rôzne materiály, od základného duralu s termoplastovým listom, cez sklolaminát, špičkový sklolaminát až po vylepšenia, ako vario spojka. Dĺžka seakayakových pádiel začína pri 190 a končí pri 240 centimetroch. Na výber sú v jednodielnom, i dvojdielnom prevedení.  Uhol natočenia listov pre morské kajaky je väčší (min. 60°), z dôvodu menšieho prekonávania odporu vzduchu plochou listu pri pádlovaní na otvorených vodných plochách. Pre protivietor sa hodí aj 90° uhol listov. Opäť využijete vario spojku. Samozrejmosťou je vybrať si práve, či ľavé pádlo, podľa silnejšej ruky.

Ako vybrať správnu dĺžku pádla pre morský kajak ? Platí, že čím dlhší kajak, tým dlhšie pádlo. Jednoduchý vodácky návod je k výške postavy propočítať 30 centimetrov. Ak máte skutočne dlhý morský kajak pokojne pridajte 5 cm. Ak kratší, 5 cm odoberte. Pádla nad 230 centimetrov sa používajú zriedka.

Návod berte len ako orientačný. Ak si neviete vybrať, máte otázky, alebo nejasnosti, radi vám pri výbere seakayakového pádla individuálne poradíme. Náš kolega Martin je vášnivý seakayakár, určite vám poradí aké pádlo je pre vás správne !